Zasilany na prąd bieżący ogrzewacz zimnej wody Amicus EPO2

przez | 11 lutego 2016

Elektryczne ogrzewacze zimnej wody Amicus EPO2 to ciśnieniowe urządzenia do ekspresowego, bieżącego podgrzania wody użytkowej. Podgrzewające przepływowo podgrzewacze to niewielkie i nie drogie urządzenia umożliwiające krótkie w czasie dostarczenie ciepłej wody. Ich podstawową mocną stroną jest to, że nie są ograniczone zasobnością zasobnika i umożliwiają korzystanie z gorącej wody w jakimkolwiek momencie. Wyznacznikiem zastosowania do większej ilości punktów odbioru wody jest jedynie ich moc.
Firma Kospel w swojej ofercie proponuje model o uniwersalnym zastosowaniu, gdyż można go obracać i dzięki temu montaż umożliwiony jest zarówno nad i pod miejscem poboru wody cieplej. Niewielkie gabaryty maszyny pozwalają na montaż generalnie w dowolnym miejscu.
Zamontowany fabrycznie drobnostrumieniowy perlator gwarantuje komfortowe użytkowanie oraz do 50% zaoszczędzonej wody i energii. Zasilane są do sieci 230V. W zależności od zapotrzebowania ciepłej wody do punktów poboru stosuje się podgrzewacz od 3,5 kW przy podłączeniu do umywalki. Od 4,5kW w przypadku zasilania dwóch umywalek jednocześnie. Przy korzystaniu ze zlewozmywaka sugerowane jest użycie urządzenia od 5,5kW. Moc urządzenia umożliwia uzyskanie nawet 2,9 l/minutę ciepłej wody. Każde z urządzeń ma atest higieniczny.

podgrzewacz_przepływowy_amicus_epo2