Trendy w desingu mebli

Obecny i jutrzejszy design charakteryzuje się daleko idącą prostotą dążącą do całkowitego minimum. Dlatego też współczesne tendencje oscylują wokół minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu.Dominuje także moda na designerskie projekty z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w nowej formie.
Dzisiejszy użytkownik pragnie mebli dostosowanych do jego zmiennych potrzeb, dlatego obecnie meblując mieszkanie operuje się uproszczonymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy dobrowolnie zestawiać. Modułowość i personalizacja mebli to trendy, których teraz nie sposób pominąć.
Także natura odgrywa pierwszoplanową rolę w najnowszych trendach w projektowaniu nie tylko w materii kolorystyki, ale także materiałów, wśród których dominuja drewno, glina i kamień.Niezmiennie modne są kontrasty, a najbardziej chłód wysokiego połysku ? najczęściej bieli z ciepłem prawdziwego drewna. Przeważają jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej akcentuje ich naturalność i surowy charakter, wykończone jedynie bezbarwnym olejem, bądź naturalnymi woskami. Dominują również sentymentalne odniesienia do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.
Oprócz nadmienionych frontów na wysoki połysk czy drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to nowość w 2015 r.W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach, zazwyczaj pojawia się w ich towarzystwie oświetlenie LED o zmiennej barwie światła, obsługiwane na odległość, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym stworzymy niepowtarzalną atmosferę w naszym wnętrzu.