Purmo Aqulo F1P 90x180x1250mm, czyli kaloryfer podłogowy o podwyższonej wydajności z nawiewem.

przez | 22 stycznia 2018


Grzejniki kanałowe to idealny koncept na grzanie w pomieszczeniach o dużych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak przestrzeni na zamontowanie grzejników ściennych. Bywa, że w nowych dużych wnętrzach grzejniki montowane w podłodze to wyłączny sposób na pokrycie wymagań wnętrza na ciepło, bo mają znacznie wyższą wydajność niż tradycyjne ogrzewanie kaloryferami. Grzejniki montowane na ścianie o wysokiej mocy mają zwykle bardzo duże wymiary i trudniej je wbudować w przestrzenne pokoje.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P dedykowane są do montażu w podłogach grzanych pomieszczeń. Wzmocniony wymiennik ciepła umieszczony jest w stalowej wannie, jaką wpuszcza się w przygotowanym do tego miejscu w podłodze. Kaloryfer ten jest wyposażony w ciche wentylatory w ilości dostosowanej do długości wymiennika, zapewniające wymuszony ciąg ciepła i przez to relatywnie większą moc cieplną kaloryfera. Wzorem wskazanego rodzaju kaloryferów montowanych w wylewce jest Purmo Aquilo F1P 140x180x1500mm.


By stosownie dopiąć grzejnik do sieci elektrycznej nieodzowny jest transformator, bo wentylatory zasilane są napięciem 12V. Prócz tego wymaganym wyposażeniem jest sterownik sterujący obrotami wentylatora. Wytwórca proponuje zróżnicowane odmiany osprzętu uzależniona od stopnia skomplikowania funkcji (regulator manualny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Uzupełniających szczegółem, jaki powinno się zamontować na grzejniku jest kratka osłaniająca. W tym przypadku wytwórca również oferuje szeroki wachlarz wyrobów – od kratek z drewna poprzez te z aluminium, aż do najlepszej jakości i odporności: ze stali szlachetnej.