Piece Vailanta z zasobnikiem i regulatorem – kwadratowa siła ogrzewania

przez | 4 marca 2016

Pakiet kotła kondensacyjnego producenta Vaillant ecoTec 23kW z kwadratowym buforem na ciepła wodę o pojemności 100l i regulatorem calorMatic 450 to pełne źródło grzania i zagrzewania wody dla jednego obiegu grzewczego. Wymiennikiem może być zespół kaloryferów albo podłogówka. Tak zestawiony zestaw pozwala na dostarczenie ciepła dla lokalu mieszkalnego o powierzchni nawet 250 m2 i ciepłej wody użytkowej dla 2-3 osób.
Tudzież pakiet składający się z kotła Vaillat ecoTec 23kW, kwadratowego bufora o zasobności 100l i regulatora calorMatic 470 wraz z modułem VR61 i modułem VR10 tworzy kompletny pakiet do zagwarantowania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania skonstruowanego z dwóch niezależnych układów grzewczych. Obiegi mogą być na przykład składające się z grzejników i podłogowe. Taki pakiet gwarantuje wystarczającą ilość ciepła dla mieszkań i domów do 250m2. Pojemność zasobnika dostarcza ciepłą wodę do paru punktów pobrań jednocześnie dla nawet 2-3 osób.
System kondensacji pieców zwiększa ich efektywność i umożliwia obniżenie rachunków w ogrzewaniu. Piec ma wyższą skuteczność przy 30% obciążeniu otrzymuje 108%. Funkcja Aqua Kondens System (ASK) umożliwia zastosowanie efektu kondensacji także w procesie przygotowania ciepłej wody co pozwala na kolejne oszczędności. Dodatkową zaletą jest możliwość dostosowania do innego parametru paliwa poprzez przeregulowanie kotła. Piece maja wbudowaną dwustopniową pompę sterowaną elektronicznie, odpowietrznik, naczynie wzbiorcze i zawór bezpieczeństwa.
Zasobnik stojący Biawar Quattro, wymieniony w zestawach, ma pojemność 100l i dużą klasę wydajności energetycznej A ze utratą postojową tylko 32,08 W/dobę. Nietypowy kwadratoway kształt uzupełnia formę pieca.
Sterowniki programowalne w trybie tygodniowym zastosowane w obu pakietach to calorMatic z tym, że model 450 nadzoruje jednym obiegiem grzejnym i układem ciepłej wody, a 470 wraz z modułem VR61- podwójnymi układami grzewczymi.
Tak zbudowane zestawy to najwyższa jakość zapewniona przez liderów z branży techniki grzewczej w wyjątkowej cenie, nie występującej w żadnej innej ofercie.

piec_vaillant_ecotec_pro_23kw_q100l_cm450