Moskitiery do okien do drzwi

Czas ferii i wyjazdów się rozpoczął. Wyjeżdżamy na dacze, jeziorka i cieszymy się z bytności z naturą. Nie są te bytności przeważnie sympatyczne. Najczęściej, gdy się ściemni, gdy już staramy się zasnąć, dochodzi do nas permanentne bzykanie. Komary! I wówczas myślimy: a trzeba było zabrać ze sobą siatkę przeciw owadom.
Moskitiera to nic innego jak siateczka przepuszczająca światło , którą zamontowujemy w otworze okiennym. Dookoła ramy okiennej mocujemy rzep. Futrynę należy przedtem odtłuścić i pozbawić brudu. Po kilkunastu godzinach od instalacji paska czepnego przymocowujemy siatkę. Powinno się uwzględniać, że nie może być ona za mocno naciągnięta. Naddatek moskitiery ucinamy ostrym nożem albo nożyczkami.

Przy wybieraniu odpowiedniego rozmiaru siatki powinno się pomierzyć środkowy wymiar ramy okiennej. Siatki na okna mogą występować w wymiarach {100cmx100cm|130cmx150cm|150cmx180cm. W zależności od typu futryny okiennej możemy zastosować wykonania w kolorze jasnym i ciemnym.
Inna opcja to pozioma zatrzaskiwana listwa o długości 100 cm montowana na klej lub po prostu mocowana na gwoździe do futryny do której wczepiamy 4 pasy. Listwę w razie konieczności można skrócić. Pasy o maja długość 220 cm i szerokości 30 cm.
Są zakończone elementem obciążającym. Montujemy je tak, aby zachodziły na siebie wzajemnie.
Wyposażeni w takie asortymenty swobodnie powinniśmy korzystać z bliskości przyrody na urlopach czy też w mieszkaniu.