Kaloryfery Purmo Compact

Grzejniki płytowe to typowe używane wzory w centralnym ogrzewaniu wodnym. Rozliczny wachlarz wymiarów i odmian podłączeń umożliwia dopasowanie do wszelakiego projektu. Grzejniki pokojowe mogą być produkowane w wersji montowanej poziomo jak i pionowej. Wysokości grzejników poziomych wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm. Pojawiają się one w wersji z przyłączem bocznym lub dolnym. rozmiar podłączenia z boku to wynik różnicy całościowej wysokości kaloryfera po odjęciu 5 cm. Rozstaw jest ważnym czynnikiem przy dopasowaniu kaloryfera na unowocześniane instalacje. Pomylone dostosowanie podłączenia grozi ponad planowanymi zmianami. Wszechstronność modeli umożliwia podłączenie tak z prawej jak i z lewej strony. Grzejniki z podłączeniem od dołu mają większą funkcje przyłączenia. Kanon stanowi podłączenie dolne zlokalizowane od spodu kaloryfera pokojowego w odległości 8 cm od brzegu. Alternatywnie grzejnik płytowy ma jeszcze 4 króćce do przyłączenia z boku. Grzejniki Purmo są wielofunkcyjne i można je obracać tylko wersja jedno-płytowa wymaga określenie kierunku podłączenia od dołu. Standard określa przyłączenie z prawej stronie. W zestawie z grzejnikiem płytowym znajdują się zaślepki, odpowietrzniki i wsporniki ścienne.

Dodatkowo kaloryfery pokojowe z podpięciem z dołu mają standardowo zamontowane zawory termostatyczne. Siła grzejnika w obrębie pojedynczego rozmiaru buduje się dodając dodatkową płytę, wzrasta wówczas grzejnika grubość. Grzejniki poziome produkowane są w wersji premium dodana płyta przednia i można oczekiwać ich w różnych odmianach kolorystycznych. Kaloryfery pokojowe dekoracyjne nie są uniwersalne i kierunek przyłączenia należy uzgodnić przed zamówieniem. Kaloryfery pokojowe montowane pionowo, mogą osiągnąć wysokość nawet 2300mm a szerokość ich wynosi od 300 do 750mm.

Jak i w odmianie montowanej poziomo, moc buduje się zwiększając jego grubość. Grzejniki pokojowe montowane pionowo mają standardowo podłączenie dolne pośrodku grzejnika, ale istnieje alternatywa podłączenia go na krańcach grzejnika. Tak, jak i w alternatywnych typach jest możliwość zamówić kaloryfer w bogatej propozycji kolorystycznej oferujące zwykłe, metalizowane czy też strukturalne kolory.
Grzejniki płytowe dedykowane do instalacji w mieszkaniach montowane poziomo i pionowe z uwagi na swoją szeroką mnogość wymiarów i kształtów zaspokoją oczekiwania najbardziej kapryśnego klienta.