Kaloryfery higieniczne

przez | 25 sierpnia 2015

Egzystujemy w obecnie coraz bardziej higienicznych warunkach. Ograbieni z bytności z bakteriami nie nabieramy odporności. Wynikiem takiej sytuacji są co raz częstsze zachorowania na uczulenia. Warunkiem bytowania z taką przypadłością jest utrzymanie porządku. W pokojach ogrzewanych typowymi kaloryferami jest to o tyle utrudnione, że kaloryfery wyposażone są w elementy nieproste do wyczyszczenia. Na radiatorach i kratkach zbiera się znaczna część pyłu i zanieczyszczeń. Oprócz tego jest on w sezonie ogrzewczym podgrzewany co potęguje szkodliwość alergenów nagromadzonych na nim. Dogodnym typem grzejnika, umożliwiającym przystępne oczyszczanie jest odmiana hygiene. Typ owy, z powodu na brak radiatorów i dystansujące wsporniki ścienne umożliwia prosty dojście, a co za tym idzie także zapewnienie sterylności. Kaloryfery higieniczne mają wykorzystanie wszędzie tam, gdzie higiena i czystość ma szczególne oznaczenie. Instalowane są więc w szpitalach, lecznicach, gabinetach lekarskich, a obecnie co raz częściej i w domach.
Grzejniki higieniczne , tak jak i standardowe modele, występują w znacznej ofercie wymiarów: od 300 do 900 mm wysokości i od 400 do 3000 długości. Tak, jak te z radiatorami, mogą być podłączone od dołu (wersja Ventil) jak i z boku. Moc podnosi się dokładając dodatkową płytę grzejnika,może być ich maksymalnie 3. Do grzejników sanitarnych dedykowane są specyficzne zapewniające odstęp wsporniki ścienne, które powinno się dokupić dodatkowo. Dla osób ceniących nowoczesne rozwiązania jest możliwość wyprodukowania w barwie. Grzejniki te można wyprodukować w edycji ozdobnej z płaską przednią płaszczyzną.
Pokrótce mówiąc, tam gdzie konieczne jest utrzymanie czystości miast typowego grzejnika zakładamy odpowiedniej mocy kaloryfer hygiene . Jesteśmy w stanie go wyprodukować również w odmianie ozdobnej i w jakimkolwiek kolorze. Pamiętamy o wyborze właściwych wsporników ściennych.