Grzejniki montowane w podłodze

przez | 4 marca 2016

Grzejniki podłogowe to luksus cieplny połączony z estetyką i wysoką jakością – najlepsze rozwiązanie dla wymagających.
Design teraźniejszych wnętrz kreuje designerom coraz więcej komplikacji, nierzadko też szkoda przestrzeni na grzejniki ścienne, a tradycyjne powierzchniowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przystosowania budowlanego posadzki. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji są kaloryfery podłogowe. Układ ogrzewania kanałowego podłogowego nie zmniejsza przestrzeni, to idealne rozwiązanie z powodów estetyki. Można je dowolnie montować we wnętrzu, ale w większości przypadków montowane są bezpośrednio przy przeszkleniach. Grzejniki kanałowe nie tylko doskonale grzeją wnętrza, ale też osłaniają przed wnikaniem zimnego powietrza z tarasów, balkonów, ogrodów zimowych, wiatrołapów, przewiązek itp.
W przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego kaloryfery kanałowe mają możliwość grzać pomieszczenia samodzielnie, bardzo szybko też reagują na wahania warunków we wnętrzu, będąc równocześnie układem łatwym do wyłączenia i sterowania.
Aquilo to seria grzejników Purmo zaprojektowana, by celować w wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Wyprodukowane są w różnych wersjach ? z wentylatorami F1T, z wentylatorami wzmocnionymi, które mają wyższą moc cieplną: Aquilo F1P, jak i bez wentylatora FMK. Grzejniki podłogowe też maja możliwość pracować jak klimatyzator i chłodzić pomieszczenia. Są to specjalne linie Aquilo F2C jak i F4C.

grzejnik-kanalowyf1p