Grzejnik energooszczędny marketingowy kit

przez | 3 listopada 2017

W ostatnim czasie pojawiło się wiele informacji na temat grzejników energooszczędnych. Określenie „grzejnik energooszczędny” pojawia się najczęściej w kontekście grzejników elektrycznych.

Takie określenie to kłamstwo widywane w reklamie. Często taka informacja jest bez zastanowienia przekazywana dalej przez nieświadomych pracowników. Powoduje to że pojęcie grzejnika energooszczędnego przenika do podświadomości jako coś co faktycznie istnieje.

Grzejniki energooszczędne nie istnieją. Celem kaloryfera jest wytwarzanie ciepła. Wytworzone ciepło uzupełnia straty wynikające z konstrukcji pomieszczenia. Dlatego można mówić o domu energooszczędnym ponieważ jeżeli jest bardzo dobrze zaizolowany będzie tracił mniej energii.

W celu ograniczenia kosztów ogrzewania warto pamiętać o odpowiednim zamontowaniu grzejników, tak aby zapewnić właściwy przepływ powietrza. Termostat zadba o utrzymywanie odpowiedniej temperatury. Przegrzanie budynku to zawsze zbędne wydatki. Aby dodatkowo zmniejszyć koszty ogrzewania warto zastosować grzejnik z programatorem tygodniowym. Dzięki temu możemy ustawić każdy dzień tygodnia i porę kiedy w budynku temperatura ma być na niższym poziomie. Najczęściej są to godziny gdy pomieszczenie nie jest używane.

Zobacz w poniższej prezentacji jakie grzejniki elektryczne warto zastosować.