Gniazda wodoszczelne Domo plus

przez | 1 września 2015

Dumając o uszczelkach i uszczelnieniach z reguły wizualizujemy pasy z gumy stosowane do zapobiegania przewiewom przy oknach i drzwiach. Nie jest to jednak jedyny pomysł na wykorzystanie tych towarów. Uszczelnienia, w szczególności te z gumy i silikonowe, zabezpieczają przed wejściem wody i wilgoci do wnętrza różnorodnych mechanizmów i gniazdek elektrycznych, co zapobiega zwarciom i spięciom w instalacjach elektrycznych. Jedyne w swoim rodzaju uszczelki dające maksymalne bezpieczeństwo mamy możliwość znaleźć w kilku odmianach gniazdek elektrycznych.

Gniazdo Scame jest produkowane w klasie szczelności IP66. Daje możliwość zamknięcia po włączeniu wtyku,a zacisk silikonowy uszczelnia miejsce dojścia przewodu do gniazdka. Zapewnia to bezpieczne wykorzystywanie nawet w okolicznościach dużej wilgotności, zapylenia, w czasie deszczu. Specjalny ruchomy gniazdka umożliwia podłączenia również wtyczek kątowych jak i prostych.

Gniazdo z serii Scame Protecta też ma klasę szczelności IP66 i można je kupić w komplecie z puszką do montażu naściennego lub również założyć podtynkowo w tym wypadku potrzebna będzie uzupełniająca puszka podtynkowa. W opozycji do wspomnianego wcześniej Domo Plusa Protecta utrzymuje najwyższą klasę szczelności po zamknięciu gniazda przy podłączeniu wtyków kątowych.

Uszczelki tych gniazdek umożliwiają najwyższe zabezpieczenie i można je stosować w każdym miejscu, gdzie jest wysokie zagrożenie, ze gniazdko będzie poddane działaniu wymagających warunków: okolice basenów, miejsca o wysokim zapyleniu, np warsztaty samochodowe.