Piec gazowy Vaillant VSC 3,8-20 kW kondensacyjny zasobnik warstwowy 150L pogodówka i komin

Mocowanie: stojący, Funkcje: z zasobnikiem, Typ: kondensacyjny, Moc: 20kW, Zasilanie: GZ50, Pojemność: warstwowy 150L,

SKU: ISM-01-20542 Kategorie: , Tag:

Opis

Piec gazowy Vaillant VSC 3,8-20 kW kondensacyjny zasobnik warstwowy 150L pogodówka i komin przeznaczony jest do ogrzewania mieszkań i domów jednorodzinnych.

W jednej obudowie pieca Ecocompact VSC znajduje się moduł pieca gazowego oraz warstwowy zasobnik ciepłej wody użytkowej. Urządzenia z tej serii najczęściej są wybierane przez osoby które zrezygnowały z budowy typowej kotłowni. Piec gazowy Vaillant VSC zawiera te same elementy co piece z serii ecoTEC ale umieszczone w jednej obudowie z zasobnikiem. Dzięki temu urządzenie zyskało na wyglądzie i może być z powodzeniem zainstalowane w kuchni, jadalni lub łazience. Obudowa jest także dodatkowo wyciszona co powoduje że urządzenia pracuje ciszej.

Szeroka oferta w zakresie mocy pieców Vaillant VSC plus pozwalana na zastosowanie różnorodnych systemów wyprowadzenia spalin. Dla urządzeń o mocy do 21kW polskie przepisy budowlane dopuszczają wyprowadzenie spalin przez ścianę – dla domów jednorodzinnych wolnostojących, co sprawia że można zrezygnować z budowy tradycyjnych szachtów kominowych.

Do sterowania piecem gazowym kondensacyjnym najlepiej zastosować regulator pogodowy z czujnikiem zewnętrznym. Dzięki temu uzyskujemy możliwość czasowej zmiany temperatury w budynku w zależności od dnia tygodnia i pory dnia, oraz regulację pogodową która gwarantuje nam najniższe możliwe rachunki za gaz.

Piec gazowy jednofunkcyjny Vaillant VSC może zasilać bezpośrednio instalację grzejnikową lub podłogową. Dzięki regulacji pogodowej można tak ustawić parametry wody dla układu C.O. że nie są wymagane żadne dodatkowe pompy mieszające dla układu podłogowego. Także wbudowane naczynie wzbiorcze wystarcza do kompensowania zmian objętości wody w typowych instalacjach C.O. jeżeli planujemy dwa lub więcej obiegów grzewczych sterowanych pogodowo, należy zastosować sprzęgło hydrauliczne i dodatkowe grupy pompowe.
Planując montaż pieca gazowego kondensacyjnego należy zaplanować także podłączenie do instalacji kanalizacyjnej. Podczas pracy pieca, na wymienniku ciepła wykrapla się para wodna ze spalin którą należy odprowadzić. Przy pracy ciągłej na dużej mocy może to być kilka litrów wody na godzinę.

Piece gazowe Vaillant VSC objęte są dwuletnią gwarancją producenta po uruchomieniu pieca przez autoryzowany serwis firmy Vaillant.