Piec gazowy dwufunkcyjny Vaillant ecoTEC pure 7,2-24,4kW regulator pokojowy

Mocowanie: wiszący, Funkcje: dwufunkcyjny, Typ: kondensacyjny, Moc: 24kW, Zasilanie: GZ50, Pojemność: ,

SKU: ISM-01-16826 Kategorie: , Tag:

Opis

Piec gazowy dwufunkcyjny Vaillant ecoTEC pure 7,2-24,4kW regulator pokojowy przeznaczony jest do mieszkań i domów jednorodzinnych. Z uwagi na ogrzewanie wody w sposób przepływowy jest dobrym wyborem wszędzie tam gdzie korzystamy z ciepłej wody w jednym kranie w danym momencie. Z uwagi na wymagania ogrzewania przepływowego wody użytkowej, piece dwufunkcyjne mają moc od 24 kW w górę. Taka moc narzuca pewne ograniczenia w zakresie wyprowadzenia spalin. Dla urządzeń o mocy do 21kW polskie przepisy budowlane dopuszczają wyprowadzenie spalin przez ścianę – dla domów jednorodzinnych wolnostojących. Jeżeli zależy Ci na takim rozwiązaniu, lepszym wyborem będzie piec gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem. Co prawda taki zestaw jest droższy ale daje także wyższy komfort ciepłej wody i można także dobudować cyrkulację ciepłej wody. Jest to o tyle istotne, że piec dwufunkcyjny w praktyce w okresie zimowym pozwala na dostarczenie tylko 5-7 litrów wody na minutę o temperaturze 40 stopni.

Do sterowania piecem gazowym dwufunkcyjnym kondensacyjnym najlepiej zastosować regulator pogodowy z czujnikiem zewnętrznym.
Dzięki temu uzyskujemy możliwość czasowej zmiany temperatury w budynku w zależności od dnia tygodnia i pory dnia, oraz regulację pogodową która gwarantuje nam najniższe możliwe rachunki za gaz.

Piec gazowy dwyfunkcyjny Vaillant może zasilać bezpośrednio instalację grzejnikową lub podłogową. Dzięki regulacji pogodowej można tak ustawić parametry wody dla układu C.O. że nie są wymagane żadne dodatkowe pompy mieszające dla układu podłogowego. Także wbudowane naczynie wzbiorcze wystarcza do kompensowania zmian objętości wody w typowych instalacjach C.O. jeżeli planujemy dwa lub więcej obiegów grzewczych sterowanych pogodowo, należy zastosować sprzęgło hydrauliczne i dodatkowe grupy pompowe.
Planując montaż pieca gazowego kondensacyjnego należy zaplanować także podłączenie do instalacji kanalizacyjnej. Podczas pracy pieca, na wymienniku ciepła wykrapla się para wodna ze spalin którą należy odprowadzić. Przy pracy ciągłej na dużej mocy może to być kilka litrów wody na godzinę. W przypadku jeżeli piec będzie zamontowany w piwnicy gdzie nie mamy przyłącza do kanalizacji, można zastosować automatyczną pompę do kondensatu która przetłoczy wodę na wyższy poziom.

Piece gazowe Vaillant objęte są dwuletnią gwarancją producenta po uruchomieniu pieca przez autoryzowany serwis firmy Vaillant.