Elastyczne rury elektroizolacyjne

Rurki osłonowe elektroizolacyjne PESZEL wyprodukowane z PVC są rurami nierozprzestrzeniającymi płomienia. Wykorzystywane są do zabezpieczania przewodów zasilanych prądem w budownictwie, przemyśle przed czynnikami mechanicznymi, wpływami ciepła oraz wilgotnością. Są odporne na uderzenia, złamania i naciski. Rury elektroinstalacyjne można układać i zalewać betonem. Ich wytrzymałość wynosi 320N/5cm. Zachowują dobrą elastyczność, a konstrukcja średnicy pozwala na łatwe wprowadzanie kabli elektrycznych na znaczne dystanse. Gwarantują również prosty dostęp do kabli elektrycznych oraz bezproblemowe usuwanie usterek instalacji elektrycznej podczas eksploatacji.
PVC jako materiał oznacza się wysokim współczynnikiem odporności mechanicznej i znakomitymi właściwościami udarowymi, a także małym wydłużeniem względnym. Przy rozciąganiu jest przeciętnie elastyczny, zaś w dużym stopniu wytrzymały na ciśnienia. Niewykluczone jest proste zgrzewanie oraz klejenie PVC.
Rura typu elastyczna PESZEL produkowana jest także w opcji z pilotem stalowym, który znacznie umożliwia łatwe wprowadzanie lub zamianę kabli elektrycznych.
Następną odmianą rur elektroinstalacyjnych są rury ze spiralą GUS. Cechują się tym, że są równe w środku. Wytworzone są z plastycznego, a zarazem odpornego na wyższe temperatury tworzywa PVC. Jaki i inne wersje nie rozprzestrzenia płomieni. Spirala natomiast wytworzona jest z twardego PVC. Takie zestawienie daje nam rezultat bardzo elastycznej,a równocześnie wytrzymałej na uderzenia, złamania i naciski rury. Przy załączeniu złączki RAI pozyskujemy dodatkowo wysoką szczelność IP64. GUSY wykorzystywane są przy konstruowaniu urządzeń i w różnego rodzaju aparaturach stosowanych w przemyśle.

rura_karbowana_peszel_ips