Belki do naczepy

przez | 23 czerwca 2015

Układ podwójnej podłogi w ciężarówce zezwoli w oszczędny sposób wykorzystać dodatkowy pułap na towar. Dzięki temu daje się doładować na drugim poziomie jeszcze nawet do dwunastu ton towaru. W przypadku załadunku tylko palet standardowych zwiększa się dwukrotnie w ten sposób liczbę miejsc paletowych w firance. Podczas transportów niewymagających większego załadunku, fragmenty montażowe całego układu mocuje wzdłuż auta z podobnymi otworami, dźwigające dźwigary poprzeczne.

Użyte rozwiązanie miedzy otworami pozwala w razie potrzeby określać umiejscowienie następnego poziomu dowolnie w każdym przedziale pomiędzy sąsiadującymi dwiema kłonicami.

Uzupełnieniem mogą być szyny wzdłużne pomocnicze, które są delikatniejsze i nie służą do utrzymywania palet, tylko do zablokowania akcesoriów podtrzymujących palety, czyli przegrody pomiędzy burtami czy pasy blokujące. Belki uzupełniające układa się w kieszeniach, w które w razie potrzeby można umieścić również standardowe profile (drewniane albo aluminiowe).